Přeskočit na obsah

MICHAL

PENK

O mně

Michal Penk byl již od dětství byl velmi nadaným a úspěšným klavíristou. V nejvýznamnějších soutěžích získával skvělá umístění.

V roce 1984 začal hrát v skupině Julie 2300. V roce 1985 vystupoval společně se skupinou Prášek rock v KD Vltavská a udělal dojem na PBCH a Roberta Kodyma, s nimiž na podzim založil skupinu Lucie. Během Lucie hrál i v kapele Bossanova (Roman Holý, Petr Malásek, Václav Kopta). V průběhu roku 1986 Michal Penk kapelu Lucie opustil. Skupina se na třičtvrtě roku rozpadla. Spolupracoval s ORM, později, po odchodu Michala Penka z Lucie, producenty debutu této skupiny. Výrazně upozornil koncem 80. let baladami Odpusťte nám nebo Stín. Současně složil pro Ivetu Bartošovou hudbu písní Útoč láskou, Závod s mládím,Tichá píseň. V roce 1989 mu vyšlo první album Michal Penk. To už měl za sebou i krátkou spolupráci s Michalem Horáčkem, který otextoval dvě Penkovy písně Angels and Demons clash a Nestrojte svět do siluet.

Po Sametové revoluci založil kapelu Sing Sing , která hrála hardrock. Natočili album Sing Sing, mající i anglickou verzi Sing Sing – Sex atraction. Počátkem roku 1992 se znovu vrátil na výsluní s písní O bláznech. V roce 1993 složil pro film Kanárská spojka scénickou hudbu. Ve filmu také hrál. Nahrál album ve spolupráci s Romanem Holým, Lálou B. B., Štěpánem Smetáčkem a Miroslavem Chyškou (spoluautoru aranžmá a interpretu O bláznech) Naopak s podtitulem Kanárská spojka. V roce 1995 natočil album Rachot (Andělíček) Tereze Pergnerové, které vyšlo téhož roku. Po delší odmlce spatřilo světlo světa album Tancuj zbožně (2013), s titulní písní Sráz.

Na sklonku roku 2022 Michal postavil zcela novou kapelu, se kterou debutoval v Košicích v březnu 2023.

V roce 2023 hlásí po velikém úspěchu v rámci samostatného trojkoncertu Penk – Škwor-Lucie v košické Steel aréně svůj comeback.

OCENĚNÍ

  • Vítěz dvou soutěží Pražského kola mladých klavíristů. 
  • Vítězství na prvním festivalu Rockfest – Rockfest 86 se skupinou Bossanova. 
  • 2x na Virtuosi per musica do pianoforte., absolutní vítěz všech kategorií Pražského kola Celostátní klavírní soutěže, každoročně pořádané všemi LŠU.Diskografie

Reborn 23, členové

Adéla Reisnerová – Kytara

Studentka Konzervatoře Jaroslava Ježka, učitelka na základní umělecké škole, majitelka až přílišného množství pokojových rostlin. Působila a nadále působí v kapelách a uskupeních různých žánrů jak vlastní tvorby, tak skladeb převzatých. Hudebně se nebrání žádnému stylu, baví ji nejrůznější etnické druhy hudby a jejich fúze, jazzová hudba, ale i hudba současná či z dekád předešlých.

Martin Julina – Baskytara

Je student Konzervatoře Jaroslava Ježka. Prošel mnoha hudebními tělesy od jazzových bigbandů přes dechovou hudbu až k doprovodné skupině Michala Penka, kde uplatňuje své bohaté zkušenosti. Jeho velkými zálibami kromě hudby a baskytary jsou amaterské fotografování, auta a technika. K jeho největším vzorům patří například Charles Mingus, Nenand Vasilic, Ron Carter a Bootsy Collins.

Michal Veselý – Piano, syntezátory

Student Konzervatoře Jaroslava Ježka a medicíny na Karlově Univerzitě v Praze. Přes jeho klasické i jazzové vzdělání se nebojí experimentovat se zvuky a překonávat překážky techniky, aby doplnil původní znění skladeb. Když nesedí u piana, věnuje se seberozvoji. V jeho hře můžete najít prvky slavných pianistů jako je Ray Charles, Oscar Peterson nebo Ondřej Kabrna.

Tomáš Waschinger – Bicí, perkuse, kapelník

Nadšený hudební samouk hrál s první kapelou Šok už na gymplu. Po roční zkušenosti v Dejvickém nářezu stál u zrodu kapely Lucie. Tady se poprvé potkává s Michalem, kde spolu Robertem Kodymem, P.B.CH. a Petrem Francem tvoří původní sestavu. Toto období ukončuje odvod na vojnu. Po ní hrál se skupinami Jižní Pól, Window, Amsterdam Ilony Csákové a také přes deset let s P.M. Bandem Petra Muka. Jako studiový hráč spolupracoval s Jiřím Kornem, Petrou Janů, Jakubem Smolíkem, Danem Nekonečným, Těžkým Pokondrem nebo Monikou Absolonovou. Dále 8 let vystupoval s projektem Vivaldianno a 5 let je členem skupiny Všichni svatí. Jako „oddychovku“ má revivalovou kapelu B.lues.

K jeho zálibám patří péče o historické objekty a organizace kulturních akcí (Kouřimská skála, Kouřimské Vinobraní, Bylo nás pět do Kouřimi zpět, komorní koncerty v Zahrada č.p. 9), cestování.

Kontakty